Online mentálhigiénés tanácsadás

A lelki egészség pozitív életérzéssel járó belső egyensúly és ebből következő viselkedés, mely jelentősen hozzájárul az egyén belső stabilitásának biztosításához.

A mentálhigiénés tanácsadás célja ezen belső egyensúly fenntartása vagy helyreállítása. Olyan segítő/támogató tevékenység, amelynek során a résztvevők önmaguk találják meg és mondják ki nehézségeik megoldásának lehetséges módozatait. A tanácsadás jellemzően non direktív eszközökkel történik, mivel az adott résztvevő ismeri saját problémáját leginkább, így a tanácsadó feladata inkább a megoldásra rávezetés. Elsődleges célja az adott probléma megoldása, de hosszú távú célja mindig az egyén/csoport lelki egészségének karbantartása és a prevenció..

Írj nekünk

tanacsadas

You have Successfully Subscribed!