Szenvedélybetegek segítése

Személyes és komplex odafigyeléssel, támogatással tudunk a különböző függőségek leküzdésében segíteni a szerhasználónak és családtagjai számára is.

• segítünk az érintetteknek a függőségtől való megszabadulásban
  • segítünk a hozzátartozóknak támogatni a szenvedélybeteget a gyógyulás folyamatában
  • prevenciós tevékenységet végzünk
  • multidiszciplináris team-ben dolgozik: szociális munkás, szociálpedagógus, pszichiáter, pszichológus, teológus, mentálhigiénés
  • szakember, lelkigondozó, pár- és családkonzulens, pár- és családterapeuta, pszicho- és bibliodramatista

Szenvedélybetegségben mindenki érintett! Ön is!

Ha nem személyesen, akkor szűkebb családi, baráti vagy munkatársi körben egészen biztosan ismer veszélyeztetettet vagy beteget. Segítünk az érintetteknek a függéstől való megszabadulásban, hozzátartozóinak és a környezetüknek pedig abban, hogy képesek legyenek támogatni a szenvedélybeteg embert a gyógyulás útján.

A támogatás nálunk szakemberek együttműködésével folyik (szociális munkás, pszichológus, lelkész, családterápia, mentálhigiénés támogatás), amelyben a más szabadult szenvedélybetegek is részt vesznek. Egyes szolgáltatásainkat helyeben végezzük, másokat vidéken vagy koordinációs feladatokat látunk el.

Kiket várunk?

• alkoholfüggőket
  • kábítószerfüggőket
  • gyógyszerfüggőket
  • játékszenvedélytől függőket
  • egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket
  • hozzátartozókat

Amit kínálunk:

• szociális információ nyújtásakrízisintervenció
  • tanácsadás, konzultáció
  • segítő beszélgetés
  • pár- és családterápia
  • orvosi, jogi, pszichiáterrel való konzultációs lehetőség
  • prevenciós és pszichoedukációs programok
  • „elterelés”
  • önsegítő és terápiás csoportok
  • készségfejlesztés

Írj nekünk

tanacsadas

You have Successfully Subscribed!